Dacer

Największa oferta kafli w polsce

Drzwiczki piecowe

Piece kaflowe zaczęły się pojawiać w domach już w XI wieku, lecz w tamtych czasach mogli sobie na nie pozwolić tylko ludzie najzamożniejsi, czyli np. rycerze, biskupi, księża, a także bogaci mieszczanie. Ceniono je nie tylko za walory grzewcze, ale również (a może nawet przede wszystkim) dekoracyjne. Wykonywane były bowiem niejednokrotnie z taką finezją, że stanowiły wręcz dzieła sztuki. Pierwsze ślady ich zastosowania w naszym kraju znaleziono w Małopolsce, Wielkopolsce, na Mazowszu oraz Pomorzu Gdańskim.

Firma DACER daje Państwu możliwość powrotu do tradycji i zamontowania takiego rozwiązania w swoim domu. Niezwykle ważnym jego elementem są drzwiczki piecowe, jako że mają one wpływ na bezpieczeństwo użytkowania. Tworzymy je w sposób solidny, a ponadto, nanosimy na nie bogate zdobienia, więc dodatkowo dekorują one wnętrze.

DRZWICZKI 1

                 

DRZWICZKI 2

                 

DRZWICZKI 3

                 

DRZWICZKI 4

                

DRZWICZKI 5

              

DRZWICZKI 6

                 

DRZWICZKI 7

                 

DRZWICZKI 8

                 

DRZWICZKI 9

                 

DRZWICZKI 10

                 

DRZWICZKI 11

                 

DRZWICZKI 12

                 

DRZWICZKI 13

                 

           

DRZWICZKI 14

                 

              

DRZWICZKI 15

                 

        

DRZWICZKI 16

                 

              

DRZWICZKI 17

           

Piece i drzwiczki piecowe - na co się zdecydować?

W rozwiązaniach powstających z cegieł oraz kafli, drzwiczki piecowe są niezwykle ważnym elementem. To z ich pomocą odbywa się rozpalanie, dokładanie oraz podtrzymywanie ognia. W zależności od wybranego typu pieca, właściwa obsługa otwarcia bądź zamknięcia paleniska jest często kluczowa podczas osiągania maksymalnej jego wydajności. Podczas pierwszego rozpalania, drzwiczki od pieca powinny być otwarte, aby dostarczyć powietrze niezbędne podczas rozniecania ognia. Należy jednak pamiętać, że mimo iż wydobywające się z otworu ciepło jest niezwykle przyjemne, konieczne jest jego zamknięcie. W przeciwnym razie spalanie będzie odbywać się za szybko, co przełoży się na ilość zużywanego paliwa. Warsztaty zduńskie oferują niezwykle szeroki wybór drzwiczek piecowych, co znacznie ułatwia stworzenie wymarzonego pieca kaflowego, pasującego do zaprojektowanego wnętrza.

Historia pieców i kominków kaflowych

Piece i kominki kaflowe wykształciły się na przełomie wieków są cenionym sposobem na ogrzewanie domów. Początkowo występowały jako prymitywne paleniska zbudowane z kamieni naturalnych, z czasem poszukiwano bardziej efektywnych rozwiązań. Paleniska szamotowe, szczególnie popularne na początku XX w., są obecnie jedną z najpopularniejszych opcji ogrzewania, umożliwiając rozpalenie ognia oraz utrzymanie go na najwydajniejszym poziomie. Dzięki kaflom znajdującym się na jego zewnętrznej części, ciepło jest rozprowadzane stopniowo, a pomieszczenie otrzymuje atrakcyjne ogrzewanie. Wcześniejsze piece nie posiadały ani grubych ścianek zatrzymujących ciepło, ani dużej powierzchni grzejącej, stąd też ich efektywność byłą znacznie niższa. W przeszłości, nie stosowano również drzwiczek piecowych, które obecnie są ważnym elementem jak najdłuższego podtrzymywania ognia.