Dacer

Największa oferta kafli w polsce

Usługi zduńskie

Świadczymy profesjonalne usługi zduńskie na terenie całego kraju i w Warszawie, współpracując z doskonałymi mistrzami tego fachu, mającymi kilkudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w tradycyjnej technice budowy brył kaflowych, wykorzystującej glinę, piasek, zaprawę szamotową oraz cegły i płytki szamotowe.

Zgodnie z obowiązującym obecnie trendem, korzystają oni również z nowoczesnych technologii i rozwiązań technicznych, oferujących gotowe paleniska zduńskie z elektronicznym systemem sterowania. System ten wykorzystuje czujnik temperatury montowany w części górnej paleniska oraz sterowaną elektronicznie, mechaniczną przepustnicę, dozującą odpowiednią ilość powietrza do spalania. W tych rozwiązaniach stosujemy nowoczesne materiały zduńskie w postaci modułów akumulacyjnych (wykonanych z szamotu lub na bazie betonów glinowych ), płyt szamotowych, tynków zduńskich, płyt izolacyjnych glino-krzemianowych, siatek z włókna szklanego, klejów i zapraw zduńskich o podwyższonej odporności na wysoką temperaturę. Wykorzystując te materiały, możemy wykonać zarówno piece i kominki tynkowane, jak i tradycyjne z oblicowaniem kaflowym. Do spoinowania konstrukcji stosujemy elastyczne fugi zduńskie, odporne na temperaturę do 180°C. Nasze bryły idealnie sprawdzają się zarówno jako jedyne źródło ogrzewania lub jako uzupełniające w tradycyjnych systemach na paliwa, jak i płynne oraz w nowoczesnych, wykorzystujących pompy ciepła systemach ogrzewania z rekuperacją, modułach solarnych oraz fotowoltaicznych.

Wszystkie projekty naszych brył kaflowych oraz tynkowanych wykonujemy w technologii 3D. Na ich podstawie po akceptacji przez klienta następuje dalszy proces realizacji zamówienia.
 
Dla chcących korzystać z bryły piecowej lub kominkowej w sposób dwutorowy, możemy zaproponować piece bądż wkłady kominkowe na pellet. Urządzenia te pozwalają spalać drewno, brykiety wiórowe oraz granulat pelletowy, dostarczany do paleniska za pośrednictwem podajnika ślimakowego. Zasobniki standardowe o pojemności 30 kg pozwalają na ogrzewanie domu przez 2-3 dni. Po wypaleniu drewna lub brykietu, w trybie automatycznym następuje przełączenie na pobór pelletu z zasobnika. Zasobniki pozwalają na korzystanie z ciągłego palenia od poziomu 2-3 dni przy wykorzystaniu 30 kg pelletu do nawet 28 dni przy 400 kg.

Nasi zduni budują:
  • piece kaflowe
  • piece chlebowe
  • kominki kaflowe
  • piecokominki
  • wędzarnie
  • piece do pizzy
  • grillo-wędzarnie
  • piece kuchenne
  • kuchnie kaflowe tzw. trzony kuchenne