Dacer

Największa oferta kafli w polsce

Najczęściej zadawane pytania

  1. Czym zajmuje się firma Dacer?

    Firma Dacer sprzedaje kafle kominkowe oraz drzwiczki piecowe pochodzące od cenionych polskich i zagranicznych producentów. Dzięki współpracy z wieloma pracowniami, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najszerszy wybór produktów dostępny na rynku. Poza sprzedażą, zajmujemy się także projektowaniem indywidualnych rozwiązań, takich jak piece, kominki i kuchnie kaflowe. Oferujemy kompleksowe usługi zduńskie nie tylko w Warszawie, gdzie mieści się siedziba naszej firmy, ale również w innych miejscach naszego kraju.

  2. Jak wybrać drzwiczki piecowe?

    Konsultując się z naszą firmą otrzymają Państwo wszelkie informacje odnośnie elementów niezbędnych do stworzenia projektu kominka czy kuchni. Wiedząc jakiego typu produkty są potrzebne do jego wykonania, będą Państwo mogli wybrać drzwiczki piecowe, które odpowiadają Państwa odczuciom estetycznym.

  3. Gdzie można zapoznać się z waszą ofertą?

    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z produktami, które przedstawiliśmy na naszej stronie internetowej. Prezentujemy kominki z kafli naszego projektu, ale także piece kaflowe kuchenne czy elementy konieczne do ich wykonania. Wszystkie one zostały podzielone na grupy, które ułatwiają przeglądanie oferty.

  4. Piece czy kominki kaflowe?

    Zarówno piece, jak i kominki kaflowe posiadają swoje zalety, a ich dobór zależy tak naprawdę tylko od preferencji klienta oraz zastosowanego w domu sposobu ogrzewania. Znaczenie ma również wkład czy rodzaj materiałów użytych w danej konstrukcji. Piece kaflowe inspirowane są tradycyjnymi źródłami ciepła stosowanymi w domach w przeszłości, cenionymi za możliwość akumulacji ciepła, podczas gdy kominki mogą zostać wyposażone w nowoczesne urządzenia zwiększające ich funkcjonalność. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych rozwiązań zamieściliśmy dla Państwa w sekcji Porady.

  5. Jakiej cegły użyć do pieców kaflowych?

    Nasze piece kaflowe wykonujemy z trzech różnych rodzajów cegieł, z których każda ma inne zastosowanie. Cegły zwykłe powinny być formowane ręcznie, tak aby możliwe było ich przycinanie oraz odpowiednie połączenie z zaprawą zduńską. Do stworzenia fundamentów oraz podmurówki stosuje się powstające w prasach pasmowych cegły maszynowe, natomiast cegły ogniotrwałe umieszczane są w miejscach najbardziej narażonych na działanie wysokiej temperatury.

  6. Kominek, piec czy koza - co wybrać?

    Każde z rozwiązań dostępnych na rynku posiada swoje zalety oraz wady, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z informacjami, które przygotowaliśmy dla Państwa w sekcji Porady. Jesteśmy w stanie stworzyć dla naszych klientów piece kaflowe okrągłe oraz o niestandardowych rozmiarach i kształtach wyposażone w różne wkłady, ale także kominki akumulacyjne oraz wiele innych.

  7. Jakie oferujecie kafle kominkowe?

    Kafle kominkowe znajdujące się w naszej ofercie pochodzą od różnych producentów. Każda manufaktura specjalizuje się w produktach o innej charakterystyce i wzornictwie, wobec czego klienci z pewnością odnajdą u nas interesujące ich rozwiązania. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolekcjami wykonanymi przez współpracujące z nami warsztaty.

  8. W jaki sposób można skorzystać z waszych usług?

    Jeżeli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy z naszą firmą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nasi przedstawiciele zadbają o dopasowanie naszej oferty do Państwa potrzeb oraz odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące naszej działalności.

  9. Jakie fugi wykorzystujecie do pieców, kuchni oraz kominków kaflowych?

    Stosujemy fugi zduńskie wyprodukowane przez cenioną firmę z Austrii, Ramsauer, którą importujemy jako jedyni w Polsce. Jest to profesjonalny produkt, którego zakres pracy temperaturowej wynosi 180°C, występujący aż w osiemnastu kolorach. Fugi kładziemy dopiero po zakończeniu budowy kominka czy pieca, po jego dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu.

  10. W jaki sposób powstają kafle?

    Proces wytwarzania kafli kominkowych jest niezwykle skomplikowany i długotrwały. W jego pierwszej fazie przygotowuje się specjalną masę ceramiczną, z której następnie zostaną uformowane produkty. Po przelaniu lub odciśnięciu w wybranej formie, jest ona wypalana w piecu o dedykowanych specyfikacjach, a następnie pokrywana szkliwem i dekorowana. Wyczerpujące informacje na temat tego procesu znajdują się na stronie przeznaczonej technologii wytarzania kafli.

  11. Usługi zduńskie - jak wykonać zaprawę?

    Nasi pracownicy od lat zajmują się wykonywaniem kuchni, pieców i kominków kaflowych, dlatego posiadają dogłębną wiedzę na temat tworzenia zaprawy zduńskiej. Jej konsystencja powinna być gęstsza od śmietany, a uzyskuje się ją poprzez wyrobienie gliny i wymieszanie jej w odpowiednich proporcjach z czystym piaskiem i mączką ceglaną.

  12. Jaką glinę wybrać do zaprawy zduńskiej?

    Do wykonania zaprawy wykorzystuje się najczęściej gliny tłuste, do których dodaje się środki schudzające. Odpowiednie proporcje tych składników pozwalają stworzyć produkt, który nie będzie się kruszył ani kurczył, a dodatkowo zapewni wysoką spójność. Świadczymy cenione usługi zduńskie od lat, dlatego mogą Państwo być pewni, iż stworzymy profesjonalną zaprawę.